joomla templates

It's been a hard day's night | www.kaybedentribi.com

Home / Blog
A+ R A-

Kaybeden Tribi / Blog

10 Ağu
e-Posta Yazdır PDF

Eski defterlere bakındım geçende, not aldığım. O zaman şarkı sözü olarak yazılmış, sonraya bırakılmış birkaç şarkı vardı. Onlardan biri de bu şarkıydı. Adı yoktu. Ama bazı kısımlarını başka şarkılar için kullanmışım, kırpmışım. Sene ikibinbeşmiş.

 

Her şey tamamdı / Verdiğimiz sözler dışında / Esirgenen çocukluktu bu, ruhun sağlığı / Bir sana var sandığım bağımlılığım / Oysa yalnızlığın devamlı müşterisiydim / Anlamsızdı şimdi her şey / Zaten aşk kimin harcıydı ki / Her şey tamamdı / Verdiğimiz sözler dışında / Esirgenen çocukluktu bu, ruhun sağlığı

09 Ağu
e-Posta Yazdır PDF
Aşağı bakkala ekmek almaya inmiştim. Bir de sigara ve gazete. Sonra yukarı çıktım. Kapıyı açtım. Sonra dedim ki. Neden yeni bir şey yapmıyoruz ki?
Burdan çıkmış olabilir. Ya da çıkmamış olup da, hani ben bir akşam Onurhan ile telefonda konuşurken, "böyle bişey yapmasak mı hacı" neticesinde ortaya çıkmış olabilir.
Hatırlayınca söyleyim nasıl oldu. Yavaş ama istikrarlı gidiyor. 2 şarkının kaydı bitti. Yaz sonuna kadar hepsini tamamlamak aslında kafamızdan geçen. Neyse bakalım. Cheers.
02 Haz
e-Posta Yazdır PDF
Şekilli pastalar uzak dursun. Çünkü bugün erken uyandım. Durduğum yer, başımı önüme eğdiğim yer değil. Bir durum kaçınılmazı olarak ele alıyorum artık: Yalnızlık. Elimden bırakıyorum. Yer Çekimi Yasası. Bu kaçınılmaz.
15 Mar
e-Posta Yazdır PDF

 

 

Cem Kurtuluş ile yaptığımız röportajın dökümü aşağıdadır. Orijinal halini Cem Kurtuluş'un blogu, http://sallanyuvarlan.blogspot.com/2010/03/kaybeden-tribirock-vault-roportaj.html adresinden okuyabilirsiniz.

 

Kaybetmek, gidenler, kalanlar ve geride bırakılanlar hayatın en acı ve ne yazık ki en katlanılmaz gerçeği ... Geride bırakılanlara en dokunaklı sözler, en vurucu melodiler her zaman Cenk Taner önderliğinde Kesmeşeker'in dizelerine gizlenmişti. Kesmeşeker ile aynı damardan beslenen Sercan Candemir önderliğinde Kaybeden Tribi ile kaybettiklerimizi bir daha sorgulamaya ne dersiniz? Yanıt evet ise buyrun...

CEM @ ROCK VAULT: Öncelikle Rock-Vault Ailesi adına selamlar ben Cem.  Hayat nasıl gidiyor nelerle uğraşıyorsun şu sıralar?
SERCAN @ KAYBEDEN TRİBİ : Selamlar Cem, senin aracılığınla Rock-Vault’a da selam edelim. Oldukça statik gidiyor desem yeridir bu ara, hayat. Malum askerden yeni döndük ve hemen işlere güçlere sardık kendimizi (el mecbur!). Uzun süredir Adana-Mersin arasında gidip gelen günlerden sonra, Antalya’da yaşıyorum şu anda. Burada bir şirkette elektrik-elektronik mühendisliği yapıyorum. Güneyi bırakamama gibi bir durumumuz var, bizden dolayı mı, güneylerden dolayı mı bilemiyorum bu, ama onca geçirdiğimiz sıkı zamanlar adına güneyin bize olan platonik aşkını küçümsememekte yarar var, küstürmemek lazım buraları, yaşadığımız yerleri. Şaka bir yana, yabancılaşmaya başladığımız anda kayıp gidiyor bir şeyler. Şarkılarda bu yaşadığımız yerlere dair çokça tınlamanın sebebi de belki buna inancımdır.
Tüm bunların dışında yeni olan bir şey var, çoğu son dönemlerde yazdığım şarkıları toparladım. Kayıt ve düzenleme işlerini de bitirdim, kapak ve grafik çalışması kaldı bu çalışmanın, onu da Adana’dan bir dostum(Cihan Mutlu) elden geçiriyor, yakında paylaşıma sunarız bunu da söylemiş olalım.

Grubu bilmeyenler için grubun kuruluş hikayesini birde sizden dinlemek isteriz.
2005 sonbaharında kurduk grubu. O zamanlara veya daha öncesine dönersek, malum Adana piyasası underground işler olsun popüler işler olsun çoğu şehirlere nazaran daha hareketlidir. Tır konserleri olarak da adlandırabileceğimiz, bir dizi konserler olurdu. Liseli veya üniversiteli tayfa çıkar çalardı.

18 Ara
e-Posta Yazdır PDF
Önceden zamanın bu kadar hızlı geçtiğini düşünmezdim. Ama hala bir yerlere yetişme telaşındayız ve hala buluşmalara geç kalmaktayız. Belki daha sakiniz, belki daha unutkan. Ama ödün vermekten kaçındığımız şeyler aynı. Belki artık orta alanda top çevirdiğimiz anlar arttı, ki bazen rakip kaleyi görmeden maçı bitirdiğimiz de oluyor. Belki şikeler, fauller ve bazen de bozuk paralar isabet etti, yorulduk. Ama kopmamaya çalıştık oyundan. Ne de olsa hepsi hepsi doksan dakika olduğunun bilgisi var. Yani buralardayız...

Sign in

*
*
*
*
*

* Field is required